Mikrotrubičky - trubičkové systémy

Mikrotrubičkový systém je určen zejména pro výstavbu modulárních optických sítí.
 Jedná se o skvělé řešení pro datové sítě výrobních podniků, městské aglomerace, developerské projekty, energetiku, průmyslové a obchodní zóny.

Mikrotrubičkový systém

Trasy optických sítí lze v principu budovat dvěma základními způsoby. Jedním je uložení kabelů nebo mikrotrubičkového systému pro přímou pokládku do země. Dalším způsobem je zafukování mikrotrubiček a optických kabelů do HDPE chrániček. Do mikrotrubičkového systému lze zafukovat lehčí profily minikabelů, mikrokabelů či svazků optických vláken. 

Každý způsob má své výhody i oprávněné uplatnění - pomůžeme Vám vybrat a realizovat pro danou situaci ten nejvýhodnější.

Modulárnost mikrotrubiček

Hlavní výhoda trubičkových systémů přichází v okamžiku, kdy je potřeba uskutečnit změnu tras či doplnit kapacitu optických vedení. V případě topologie s využitím mikrotrubiček není potřeba znovu kopat, bourat a složitě předělávat kabelové rozvody. Místo toho stačí propojit správné mikrotrubičky, vytvořit novou trasu a zafouknout optický kabel s požadovaným počtem vláken. Nevyhovující původní kabel lze z mikrotrubiček i vyfouknout, vyměnit za jiný nebo uvolněné trubičky využít na alternativní trasy. 

V horizontu desítek let uvažované životnosti Vaší datové sítě lze takovou situaci očekávat a je dobré na ni být připraven.

Instalace mikrotrubiček

Mikrotrubičky určené k přímé pokládce lze instalovat rovnou do podloží. Jejich spojování a odbočování probíhá za pomoci robustních konektorů určených rovněž pro přímou pokládku do země. Spojování mikrotrubiček nevyžaduje žádnou přidanou ochranu spojů či časově náročnou práci s ochrannými prvky kabeláže. K instalaci mini a mikro kabeláže lze využít výrazně menší zafukovací jednotky a kompresory. Logisticky jsou přepravovány menší objemy materiálu a instalačního vybavení. 

Mikrotrubičkové systémy jsou k dispozici i pro interiérová nebo závěsná vedení v nejrůznějších variantách. Všechny typy lze mezi sebou velmi snadno kombinovat a vytvářet tak libovolné optické trasy. Mikrotrubičkový systém přináší variabilitu, jednoduchou a efektivní montáž a možnost just-in-time instalace optických rozvodů.

Naše know-how

Naše společnost měla již v době svého vzniku v roce 2005 k dispozici více jak 10ti leté zkušenosti z oblasti mikrotrubičkových systémů aplikovaných v Evropě, především pak v Holandsku, Německu a Rakousku. Díky tomu jsme schopni dodávat ucelená řešení, která díky prověřené kombinaci komponent dlouhodobě skutečně fungují. Na každém dílku skládačky záleží - kabel se musí v trubičce hladce pohybovat, spojky musí držet a být rozebíratelné i za desítky let, realizace musí být rychlá a efektivní. Navíc kvalifikovaná práce je a především bude drahá a měla by být využívána jen na opravdu zásadní činnosti.

To jsou hlavní parametry ovlivňující výběr našich komponent. Nesnažíme se být nejlevnější, „levná řešení“ zákazník nakonec přeplatí násobně při snaze uvést celou síť do použitelného stavu.

Vhodná volba uceleného řešení před slepým sledováním cenových parametrů nebo potenciálně rigidní projektové dokumentace Vám tak přinese značné úspory v budoucnu.

Jsme připraveni na spolupráci

Kontaktujte nás
Smotech logo
Adresa

Nerudova 945/36,
370 04 České Budějovice
Česká republika

Společnost
homemap-markerphone